top of page

Uzkopšanas diena 2014

27.11.2014.
Avots: TVNET
Saite: ej.uz/zemas_cenas
Asociācija: Zemākās cenas izvēle publiskajos iepirkumos bremzē uzkopšanas nozares attīstību
Uzkopšanas diena 2014.jpg

Būtiskākā problēma, kas neveicina uzkopšanas nozares attīstību, ir publisko iepirkumu zemākās cenas kritērijs, norāda Latvijas Profesionālās uzkopšanas un apsaimniekošanas asociācijas (LPUAA) izpilddirektors Jānis Ozoliņš.

 

Viņš skaidro, ka nozarē strādājošie uzņēmumi, izmisīgi tiecoties iegūt pasūtījumus valsts iestāžu izsludinātajos iepirkumos, neadekvāti pazeminot pakalpojumu cenas, rada nelabvēlīgu vidi.

 

"Uzņēmējdarbība kļūst nerentabla, kas izraisa daudz citu problēmu, tostarp darbinieku nepietiekamu atalgojuma līmeni, kvalitātes un efektivitātes trūkumu, kas noved pie profesijas prestiža graušanas. Tas rada grūtības piesaistīt kvalificētu un motivētu darbaspēku," norāda Ozoliņš.

 

Lai risinātu nozares likumsakarīgās problēmas, LPUAA sadarbībā ar Iepirkumu uzraudzības biroju, piesaistot citas vietēja un starptautiska mēroga institūcijas, zemākās cenas principu publiskajos iepirkumos ieplānojusi aizvietot ar saimnieciski izdevīgākās cenas principu ar ekspertu izvēlētu, īpaši uzkopšanas nozarei paredzētu kritēriju kopumu.

 

Ozoliņš informē, ka patlaban sagatavotajā dokumentācijā paredzēts, ka jaunie kritēriji ievērojami atvieglos iepirkuma dokumentācijas sagatavošanu iepirkumu veicējiem, aizsargās to intereses pret negodprātīgiem un saistības izpildīt nespējošiem pretendentiem.

 

Lai paaugstinātu uzkopšanas nozares efektivitāti, kā arī aktualizētu uzkopšanas nozares sāpīgos jautājumus un apzinātos iespējamos risinājumus, 26.novembrī notika Latvijas profesionālās uzkopšanas diena 2014.

 

Kopumā pasākumā piedalījās 87 dalībnieki no 17 uzņēmumiem.

 

Pasākuma laikā notika arī sacensības Uzkopšanas profesionālis 2014, par kuru uzvarētāju kļuva SIA Impel Serviks komanda, kurai sekoja SIA Cleanhouse un SIA Anitra filiāles 2T Centrs vienība.

 

Šāds pasākums Latvijā notika pirmo reizi. Asociācija iecerējusi to padarīt par ikgadēju tradīciju, uzsverot, ka saskaņā ar Valsts ieņēmuma dienesta datiem Latvijā ir ap 29 000 uzkopšanas nozarē nodarbināto.

 

LPUAA dibināta 2009.gadā. Asociācija dibināta, lai kopīgiem spēkiem atrisinātu profesionālās uzkopšanas un apsaimniekošanas nozaru problēmas un veicinātu to attīstību Latvijā.

 

Asociācijas biedri ir deviņi uzkopšanas un apsaimniekošanas uzņēmumi: SIA Cleanhouse, SIA Hagberg, SIA Hausmaster, SIA Impel Serviks, SIA Karcher, SIA Clean R, SIA P.Dussmann, SIA SOL Latvia un SIA Anitra filiāle 2T Centrs.

Zemākās cenas izvēle publiskajos iepirkumos bremzē uzkopšanas nozares attīstību
27.11.2014.

Latvijas Profesionālās uzkopšanas un apsaimniekošanas asociācija 26. novembrī uz diskusiju par nozares aktualitātēm aicināja ikdienā konkurējošu uzņēmumu vadītājus, lai kopīgi pārrunātu uzkopšanas jomas tendences un vienotos par pastāvošo problēmu ātrāku risinājumu, informē LPUAA izpilddirektors Jānis Ozoliņš, piebilstot, ka Latvijas Profesionālās uzkopšanas dienā, kas Latvijā tika rīkota pirmoreiz, notiekošajā vadītāju sanāksmē tika rasti praktiski risinājumi, kā sekmēt jomas attīstību un veicināt strādājošo uzņēmumu turpmāku sadarbību.

 

Uz jautājumu, kādas problēmas šobrīd raksturo jomu kopumā, uzkopšanas uzņēmumu pārstāvji vienprātīgi pauda, ka šīs tautsaimniecības nozares zemais prestižs, ko izraisa nodarbināto nepietiekamais atalgojuma līmenis, kas vairumā gadījumu ir vien minimālās algas apmērā, rada grūtības piesaistīt kvalificētu un motivētu darbaspēku. Diskusijas laikā tika uzsvērts, ka nozarē joprojām pastāv liels nelegālās nodarbinātības īpatsvars, kas grauj profesijas tēlu un rada nevienlīdzīgas konkurences apstākļus.

 

Papildus minētajam J. Ozoliņš, norādīdams uz būtiskāko problēmu, atzīst, ka tieši zemākās cenas izvēle publiskajos iepirkumos neveicina nozares attīstību, tieši pretēji - nozarē strādājošie uzņēmumi, izmisīgi tiecoties iegūt pasūtījumus valsts iestāžu izsludinātajos iepirkumos un neadekvāti pazeminot pakalpojumu cenas, rada nelabvēlīgu vidi. Uzņēmējdarbība kļūst nerentabla, kas izraisa virkni citu problēmu, tostarp darbinieku nepietiekamu atalgojuma līmeni, kvalitātes un efektivitātes trūkumu, kas noved pie profesijas prestiža graušanas, precizē izpilddirektors.

 

Lai risinātu nozares likumsakarīgās problēmas, LPUAA sadarbībā ar Iepirkumu uzraudzības biroju, piesaistot citas vietēja un starptautiska mēroga institūcijas, zemākās cenas principu publiskajos iepirkumos ieplānojusi aizvietot ar saimnieciski izdevīgākās cenas principu ar ekspertu izvēlētu, īpaši uzkopšanas nozarei paredzētu kritēriju kopumu. Jau šobrīd sagatavotajā dokumentācijā paredzēts, ka jaunie kritēriji ievērojami atvieglos iepirkuma dokumentācijas sagatavošanu iepirkumu veicējiem, aizsargās to intereses pret negodprātīgiem un saistības izpildīt nespējošiem pretendentiem.

 

Latvijas Profesionālās uzkopšanas dienas ietvaros organizatori, LPUAA un Karcher, veidojot vietējo profesionāļu priekšstatu par citu valstu pieredzi uzkopšanas jomā, dalībniekiem semināros piedāvāja uzklausīt Igaunijas un Vācijas kolēģu atziņas, kas, pēc J. Ozoliņa domām, rosinās uzkopēju interesi un sekmēs profesionalitātes līmeņa celšanos Latvijā. Savukārt profesionālās uzkopšanas tehnikas Karcher inovatīvu un videi draudzīgu risinājumu  paraugdemonstrējumi Latvijas profesionāļiem atspoguļoja iespēju, kā uzkopšanu padarīt efektīvāku un kvalitatīvāku.

 

Aizraujošākajā pasākuma daļā - uzkopšanas sacensības - pārstāvētie uzņēmumi, starptautiskas žūrijas tiesāti, sacentās uzkopšanas efektivitātē. Par sacensību Uzkopšanas profesionālis 2014 uzvarētājiem kļuva Impel Serviks komanda, kurai sekoja Cleanhouse un Anitra 2T Centrs vienība, piebilst LPUAA pārstāvis, pasākuma noslēgumā izteikdams cerību, ka Latvijas Profesionālās uzkopšanas diena kļūs par labu un nepieciešamu tradīciju.

27.11.2014.

Pasākuma "Latvijas Profesionālās uzkopšanas diena 2014" videoieraksts. Latvijas uzkopšanas nozares profesionāļi pulcējas svinīgā un izglītojošā pasākumā.

27.11.2014.

Pasākumā "Latvijas Profesionālās uzkopšanas diena 2014" notikušo sacensību "Uzkopšanas profesionālis 2014" videoieraksts. Sacensībās piedalījās 6 komandas un tās tiesāja starptautiska žūrija. Komandas sacentās 2 disciplīnās: mitrā tīrīšana un ģenerālā tīrīšana.

26.11.2014.
Avots: RigaTV 24
Saite: ej.uz/uzkopsanas_profesionalis 

Uzkopšana nav nieka lieta - arī šeit ir tehnikas, veidi, kā to darīt efektīvāk, ātrāk un labāk. Tieši tamdēļ RīgaTV 24 komanda apmeklē šai nozarei veltītas sacensības, lai noskaidrotu - kurš tad ir tas čaklākais?

24.11.2014.
Sacensībās tiks noskaidroti prasmīgākie uzkopšanas profesionāļi

Latvijas Profesionālās uzkopšanas un apsaimniekošanas asociācija (LPUAA), kurā apvienojušies nozares vadošie uzņēmumi, sadarbībā ar profesionālās tehnikas ražotāju Kärcher 26. novembrī Latvijas Zinātņu akadēmijas telpās rīkos svinīgu nozares pasākumu - Latvijas Profesionālās uzkopšanas dienu 2014 -, pulcējot ar jomu saistītos uzņēmumus, lai aktualizētu profesijas nozīmi un tās pārstāvjiem dāvātu pelnītus svētkus.

 

Šāds plaša mēroga pasākums Latvijā notiks pirmo reizi, informē LPUAA valdes priekšsēdētājs Kristaps Drone, cerot to padarīt par ikgadēju tradīciju un uzsverot, ka "saskaņā ar Valsts ieņēmuma dienesta datiem Latvijā ir ap 29 tūkstošiem uzkopšanas nozarē nodarbināto, un šī brīžiem neredzamā darba rezultāti ir nozīmīgi jebkuram sabiedrības loceklim".

 

Asociācijā esošie un nozari pārstāvošie darba devēji, ražotāji, piegādātāji un pārējie speciālisti, kas ikdienā darbojas profesionālās uzkopšanas un apsaimniekošanas jomā, svinīgā pasākuma ietvaros piedalīsies sacensībās, dalīsies pieredzē un iegūs jaunas zināšanas uzkopšanas jomā, kā arī saņems kompetentu speciālistu konsultācijas par Kärcher uzkopšanas tehniku, kamēr nozares līderi debatēs par jomas attīstību un aktualitātēm.

 

Savukārt, lai paaugstinātu uzkopšanas nozares efektivitāti, svinīgā pasākuma organizatori norises dienā dalībniekiem piedāvās izglītojošus seminārus, kuros par aktualitātēm stāstīs pieredzes bagātie kolēģi no Igaunijas un Vācijas.

 

Zīmīgi, ka arī sacensības Uzkopšanas profesionālis 2014, kuru ideja aizgūta no igauņu kolēģiem un kas tiek organizētas pēc starptautiskas metodikas, Latvijā notiks pirmoreiz. Vairākās starptautiskas žūrijas tiesātās disciplīnās uzņēmumu komandas sacentīsies uzkopšanas kvalitātē, ergonomikā un efektivitātē, kā rezultātā tiks noskaidroti prasmīgākie Latvijas uzkopšanas profesionāļi, kam organizatori sarūpējuši vērtīgas balvas.

 

Tāpat LPUAA valdes priekšsēdētājs Kristaps Drone atklāj, ka pie viena galda sēdīsies un par nozares aktualitātēm spriedīs ikdienā konkurējošu uzņēmumu vadītāji, kas vienprātīgi uzskata, ka pietiekami nenovērtētās jomas pārstāvji - uzkopšanas un apsaimniekošanas profesionāļi - ir pelnījuši plaša mēroga svētkus.

 

Pasākuma norises laikā profesionālās tehnikas ražotājs Kärcher, kura produkti un piedāvātās tehnoloģijas ikdienā palīdz klientiem rast ekonomiskus un videi draudzīgus tīrīšanas risinājumus, interesentiem demonstrēs inovatīvas iekārtas, kā arī sniegs dalībniekiem noderīgus padomus, kā uzlabot uzkopšanas efektivitāti.

 

Pasākums notiks atjaunotajā koncertzālē Rīga 2014. gada 26. novembrī plkst. 9:30 – 15:00.

Pasākuma buklets
bottom of page