top of page

VID un LPUAA paraksta sadarbības vienošanos

02.12.2010

Šodien, 2010.gada 2.decembrī, Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk – VID) ģenerāldirektore Nelija Jezdakova un Latvijas Profesionālās uzkopšanas un apsaimniekošanas asociācijas valdes priekšsēdētājs Aivars Garančs ir parakstījuši sadarbības vienošanos, lai cīnītos ar izvairīšanos no nodokļu nomaksas un veicinātu godīgu konkurenci profesionālās uzkopšanas un apsaimniekošanas nozarē.

 

Divpusējās vienošanās mērķis ir mazināt profesionālās uzkopšanas un apsaimniekošanas nozarē strādājošo komersantu izvairīšanos no nodokļu nomaksas, īpaši „aplokšņu algas” izmaksas, tādējādi samazinot negodīgas konkurences iespējas šajā nozarē.

 

Vienošanās ir spēkā, ja Latvijas Profesionālās uzkopšanas un apsaimniekošanas asociācija atbilst noteiktiem kritērijiem, ko nosaka vienošanās, tai skaitā, ja asociācijā esošo uzkopšanas un apsaimniekošanas nozarē strādājošo komersantu kopējā darījumu vērtība ir ne mazāka kā 33% no visu profesionālās uzkopšanas un apsaimniekošanas nozarē strādājošo komersantu deklarētās kopējās darījumu vērtības un citiem kritērijiem. Parakstot vienošanos, asociācija apņemas periodiski apkopot un sniegt VID informāciju par metodēm, kādas atsevišķi komersanti izmanto ar mērķi izvairīties no nodokļu nomaksas, par profesionālās uzkopšanas un apsaimniekošanas nozari skarošām sfērām, kurās būtu nepieciešami aktīvāki VID nodokļu kontroles pasākumi, kā arī asociācijas aktivitātēm nozares darbības sakārtošanā.

 

Savukārt VID no savas puses apņemas asociācijas sniegto informāciju par konkrētiem nodokļu nemaksāšanas faktiem izmantot nodokļu administrēšanas procesā nekavējoties, uzskatot, ka sniegtajai informācijai ir augstas ticamības pakāpe. Bez tam VID apņemas ne retāk kā reizi ceturksnī asociācijas biedriem sniegs informāciju par to darījumu partneriem, kuri pēc VID rīcībā esošās informācija ir uzskatāmi par riskantiem nodokļu maksātājiem, kā arī VID sniegs informāciju par dienesta aktivitātēm nozares darbības sakārtošanā.

bottom of page