top of page

Telpu uzkopšanai jāmazina risku inficēties ar COVID-19

25.02.2020

Jaunā koronavīrusa COVID-19 izplatības ierobežošanā iesaistot ikvienu, varam samazināt apdraudējuma līmeni. Latvijas Profesionālās uzkopšanas un apsaimniekošanas asociācijas (LPUAA) ieskatā liela nozīme koronavīrusa COVID-19 ierobežošanā ir arī pareizi organizētam apkopēju darbam.

 

Latvijā 23,5 tūkstoši apkopēju uzkopj un dezinficē telpas, kurās uzturamies. Tādēļ LPUAA aicina izvērtēt un pilnveidot uzkopšanas darbu programmas tā, lai lielākā mērā tiktu samazināts infekcijas izplatības risks. Vīruss ir jauns, tāpēc pagaidām nav pieejami konkrēti COVID-19 izstrādāti dezinfekcijas līdzekļi. Tādēļ ir izmantojami dezinfekcijas līdzekļi, kuri ir efektīvi pret līdz šim zināmajiem koronavīrusiem. Pilnveidojot uzkopšanas programmas, pielietoto līdzekļu klāstu un darba paņēmienus, ieteicams izmantot Pasaules uzkopšanas nozares asociācijas (ISSA) sagatavotos ieteikumus risku novērtēšanā, individuālo aizsardzības līdzekļu pielietošanā un dezinfekcijas līdzekļu izmantošanā COVID-19 izplatības ierobežošanai. Ieteikumi ir pieejami lejuplādei bez maksas ISSA tīmekļa vietnē.

 

Piemērojot uzkopšanas programmas jaunajiem apstākļiem, galvenā uzmanība ir pievēršama to virsmu regulārai un biežai dezinfekcijai, ar kurām cilvēki ir tiešā saskarē. To starpā īpaši minami rokturi, slēdži, pogas, skārienjūtīgie ekrāni, galdu virsmas, koplietošanas iekārtas. Ņemot vērā vīrusa izplatības īpatnības, tualetes telpu aprīkojuma dezinfekcija ir jāveic biežāk. Tāpat ieteicams nodrošināt roku dezinfekcijas līdzekļu pieejamību telpu lietotājiem. Tomēr vienmēr jāatceras, ka neatbilstoši instrukcijai lietoti dezinfekcijas līdzekļi nodarīs kaitējumu veselībai, tādēļ jābūt piesardzīgiem.

bottom of page